Записи до трудових книжок студентам, які проходять стажування

Зворотний зв'язок


Чи потрібно вносити до трудових книжок записи студентам, які проходять стажування?

Так, потрібно.

Відповідно до ст. 48 Кодексу законів про працю України трудові книжки ведуться на всіх працівників, які працюють на підприємстві, в установі, організації (далі — підприємство) або у фізичної особи понад п’ять днів, а також, зокрема, на студентів вищих та учнів професійно-технічних навчальних закладів, які проходять стажування на підприємстві.

Аналогічна норма викладена й у п. 2.17. Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої спільним наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України та Міністерства соціального захисту населення України від 29 липня 1993 р. № 58, де також уточнено, що запис у трудову книжку про стажування студентів вищих, учнів професійно-технічних навчальних закладів вноситься підприємством, де вони проходили стажування, із зазначенням посади, періоду та місця проходження (структурний підрозділ) стажування, спеціальності (кваліфікації) або професії (кваліфікаційного рівня) стажиста. Приміром, запис у трудовій книжці може мати такий вигляд: «З 16.01.2019 р. по 15.03.2019 р. проходив стажування на посаді бухгалтера у бухгалтерській службі за спеціальністю «Облік і аудит». Підставою для таких записів є наказ про проходження стажування.

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН