Чи може бути накладено штраф у разі невиконання припису


06.05.2021

В Управлінні Держпраці в Чернівецькій області встановили, що одна із підприємців регіону використовувала найману працю без належного врегулювання трудових відносин з персоналом. Зокрема, у магазині, де суб’єкт господарювання здійснювала реалізацію товарів та продуктів харчування, використовувалася праця неоформленої продавчині.

Фахівці Управління Держпраці роз’яснили роботодавцю норми трудового законодавства, зокрема щодо оформлення трудових відносин, та видали припис про усунення виявлених порушень у передбачений законодавством строк.

Оскільки до юридичних осіб та фізосіб-підприємців, які використовують найману працю та є платниками єдиного податку першої – третьої груп, застосовується попередження, то штрафна санкція на підприємця накладена не була.

Водночас посадовці звернули увагу суб’єкта господарювання, що в разі вчинення порушення повторно упродовж двох років з дня вже виявленого передбачено додаткову відповідальність — у 30-кратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення. Фізособу-підприємця також було попереджено про те, що фахівці територіального органу Держпраці повторно проінспектують заклад торгівлі.  

У ході позапланового інспекційного заходу посадовці встановили, що виявлені попередньо порушення підприємець не усунула, доказів належного врегулювання трудових відносин з персоналом роботодавець не надала; доказів повідомлення про прийняття на роботу продавчині до територіального органу ДПС за місцем обліку її як платника ЄСВ не надходило.

Таким чином, підприємець порушила норми ст. 24 КЗпП «Укладення трудового договору» та допустила працівника до роботи без укладення трудового договору. Порушено також норми постанови КМУ «Про порядок повідомлення Державній податковій службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» від 17.06.2015 р. № 413 про порядок повідомлення податківців про прийняття працівника на роботу.

Тому Управлінням Держпраці у Чернівецькій області було винесено постанову про накладення на роботодавця штрафної санкції в розмірі 180 тис. грн за порушення законодавства про працю.

 


◦ Перевірки та відповідальність
◦ Відповідальність за порушення трудового законодавства
ДЕМО ДОСТУП