Чи може працівник забрати трудову книжку, якщо він не припиняє трудових відносин


◦ Кадрове діловодство
◦ Трудова книжка
26 жовтня 2021 р.

У ГУ Держпраці у Київській області зазначають, що на вимогу працівника, якого вперше приймають на роботу, трудову книжку оформлює роботодавець в обов’язковому порядку не пізніше п’яти днів після прийняття на роботу. Також саме роботодавець, але лише на вимогу працівника, зобов’язаний вносити до трудової книжки, яка зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі.

З 10.06.2021 р. запроваджено облік трудової діяльності в електронній формі. Ці зміни передбачено Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» від 05.02.2021 р. № 1217-IX.

Тобто обов’язок зберігати трудові книжки покладений на працівника. Роботодавець повинен забезпечити внесення записів до трудової книжки на вимогу особи.

Видавати працівникам трудові книжки, які наразі зберігаються в роботодавця, підстав немає. Проте й відсутні підстави відмовити працівнику у видачі трудової книжки на його вимогу. Тож таку вимогу бажано оформити у вигляді заяви.

Після завершення робіт щодо внесення ПФУ відомостей про трудову діяльність працівників до реєстру застрахованих осіб, на які відведено п’ять років, всі наявні трудові книжки видають працівникам в обов’язковому порядку.

Також роботодавець зобов’язаний у день звільнення видати працівникові копію наказу (розпорядження) про звільнення, провести з ним розрахунок, а також на вимогу працівника внести належні записи про звільнення до трудової книжки, яка зберігається у працівника.

 


Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП