Чи можна на місце відстороненого працівника прийняти іншого


◦ Трудовi вiдносини
◦ Заміна відсутнього працівника
◦ Відсторонення від роботи
◦ Карантин
10.11.2021

Держпраці роз’яснює, на період відсторонення основного працівника на його посаду може бути прийнято за строковим трудовим договором іншого працівника, який пройшов обов’язкову вакцинацію проти COVID-19

Касаційний цивільний суд Верховного Суду у своїй постанові від 29.04.2021 р. у справі №266/3163/16-ц зазначив, що в разі укладення трудового договору на визначений строк цей строк встановлюється погодженням сторін і може визначатись як конкретним терміном, так і часом настання певної події (наприклад, повернення на роботу працівниці з відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, для догляду за дитиною; особи, яка звільнилась з роботи у зв’язку з призовом на дійсну строкову військову чи альтернативну службу, обранням народним депутатом чи на виборну посаду (або виконанням певного обсягу робіт)).

Відповідно до п. 2 частини першої ст. 36 КЗпП підставами припинення трудового договору є закінчення строку трудового договору (п. 2, 3 ст. 23 КЗпП ), крім випадків, коли трудові відносини фактично тривають і жодна зі сторін не поставила вимогу про їх припинення. У нормі права передбачено підставу припинення трудового договору, що укладався на певний строк. А саме: у тих випадках, коли трудовий договір укладався до настання певного факту, такий договір вважається укладеним на певний строк. Отже, настання обумовленого факту є підставою для припинення трудового договору у зв’язку із закінченням строку.

Тож на період відсторонення основного працівника на його посаду може бути прийнято за строковим трудовим договором іншого працівника, який отримав обов’язкове профілактичне щеплення проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Працівник, який уклав строковий трудовий договір, після закінчення строку відсторонення основного працівника підлягає звільненню.

 


Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП