Чи можна відкласти перевірку в разі відсутності керівника


22.04.2021

Згідно зі ст. 92 Цивільного кодексу України юридична особа набуває цивільних прав та обов'язків і здійснює їх через свої органи, які діють відповідно до установчих документів та закону. Про це нагадали фахівці Головного управління ДПС в Одеській області.

Законодавством передбачено, що призначення на посаду, звільнення, відпустка працівника або призначення для виконання функцій тимчасово відсутнього працівника оформлюється наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу.

Якщо установчими документами не передбачено покладання на іншу особу організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських обов'язків на випадок відсутності керівника та головного бухгалтера з об'єктивних причин (відпустка, відрядження, тимчасова непрацездатність тощо), відповідними організаційно-розпорядчими документами підприємства тимчасово призначається особа, уповноважена на виконання таких функцій.

Умови та порядок допуску посадових осіб контролюючих органів до проведення документальних планових або позапланових виїзних і фактичних перевірок визначено ст. 81 Податкового кодексу України. При цьому перенесення термінів проведення документальних планових, позапланових та фактичних перевірок у зв'язку із хворобою, відпусткою або відрядженням посадових осіб юридичної особи ПКУ не передбачено.

 


◦ Перевірки та відповідальність
ДЕМО ДОСТУП