Чи можуть голови місцевих рад делегувати кадрові повноваження


02.06.2021

Для сільського, селищного, міського голови законодавством не передбачено делегування кадрових повноважень керівникам відділів, управлінь та інших виконавчих органів на підставі рішення сільської, селищної, міської ради або розпорядження голови цієї ради. На цьому акцентує увагу Національне агентство України з питань державної служби в роз’ясненні від 06.05.2021 р. № 133-р/з.

Пояснюють це тим, що саме сільський, селищний, міський голова вносить на розгляд ради пропозиції щодо структури виконавчих органів ради, апарату ради та її виконавчого комітету, їх штатів, здійснює керівництво апаратом ради та її виконавчого комітету, призначає на посади та звільняє з посад керівників відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради (п. 6, 7 та 10 частини четвертої ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 р. № 280/97-ВР).

Також сільський, селищний, міський голови згідно з положеннями Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 р. № 2493-III виконує інші повноваження щодо проходження служби посадовими особами органів місцевого самоврядування.

Органи місцевого самоврядування та їх посадові особи можуть діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України.


◦ Бюджетна сфера
ДЕМО ДОСТУП