Чи передбачена відпустка за роботу в нічні та вечірні зміни


01.03.2021

В Управлінні Держпраці у Кіровоградській області пояснили, що законодавством не передбачені відпустки за роботу у вечірню і нічну зміни.

Якщо за графіком виходу на роботу (графіком змінності) працівник працює в нічний час, його тривалість включають до тривалості роботи (зміни) працівника. Робота в нічний час компенсується доплатою, яку обчислюють за фактично відпрацьовані години в нічний час та не нижче 20 % тарифної ставки (окладу) за кожну годину роботи в нічний час (ст. 108 КЗпП). Таку доплату нараховують за підсумками кожного місяця незалежно від облікового періоду.

Зверніть увагу, що вечірні години — це період з 18:00 до 22:00, а нічні години — з 22:00 до 06:00. У табелі обліку використання робочого часу години роботи у вечірній час позначають кодом «ВЧ» (03), у нічний час — кодом «РН» (04).

Законодавством врегульовано тільки роботу в нічний час. Норм щодо роботи у вечірній час КЗпП не містить. Про доплату за роботу у вечірній час згадується в Генеральній угоді. Вона не проводиться, якщо режим роботи працівників:

  • не належить до багатозмінного режиму (наприклад, робота сторожів за відповідним графіком виходу на роботу);
  • є багатозмінним, але на підприємство не поширюються положення Генеральної угоди, і таку доплату не передбачено колдоговором (іншими внутрішніми документами підприємства).

 


◦ Робочий час
◦ Час відпочинку
◦ Відпустки
◦ Оплата праці
ДЕМО ДОСТУП