Чи попереджати працівників за два місяці про звільнення під час воєнного стану


◦ Воєнний стан
◦ Трудовi вiдносини
◦ Звільнення
15.06.2022

Спеціалісти ГУ Держпраці у Запорізькій області роз'яснили, що в разі вивільнення працівників під час дії воєнного стану у зв’язку зі змінами в організації виробництва й праці, не пов’язаними з виконанням мобілізаційних завдань, застосовується порядок, передбачений главою ІІІ-А КЗпП, за винятком вимог ст. 43 КЗпП щодо попередньої згоди профспілки на звільнення працівника.

За правилами частин першої – третьої ст. 49-2 КЗпП, про наступне вивільнення працівників персонально попереджають не пізніше ніж за два місяці.

Під час вивільнення працівників у випадках змін в організації виробництва й праці враховується переважне право на залишення на роботі, передбачене законодавством.

Одночасно з попередженням про звільнення у зв’язку зі змінами в організації виробництва й праці власник або уповноважений ним орган пропонує працівникові іншу роботу на тому самому підприємстві, в установі, організації, крім випадків, передбачених КЗпП.

Для працівників підприємств, установ, організацій, у яких зміни в організації виробництва й праці не пов’язані з виконанням мобілізаційних завдань та які продовжують роботу під час воєнного стану й не залучаються до мобілізаційних заходів, вимоги частин першої – третьої ст. 49-2 КЗпП застосовуються в повному обсязі.

 


Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП