Чи виплачуються «декретні», якщо призупинено дію трудового договору


◦ Оплата праці
◦ Середній заробіток
◦ Допомога по вагітності та пологах
26.04.2022

Допомога по вагітності та пологах виплачується Фондом соціального страхування України попри воєнний стан, евакуацію працівниці, неможливість формування роботодавцем заяви та навіть у разі виходу у "декрет" після призупинення дії трудового договору на час війни.

ФССУ адаптував порядки здійснення виплат під потреби воєнного стану та фінансує допомоги вагітним українкам напряму на особисту банківську картку, якщо роботодавець не має можливості оформити заяву у зв’язку з бойовими діями.

Також отримання декретної допомоги від Фонду соціального страхування України залишається правом працівниці, навіть у разі призупинення з нею трудового договору.

Відповідно до Закону України від 15.03.2022 р. № 2136 в умовах воєнного часу українські роботодавці можуть призупинити дію трудового договору зі своїми працівниками. У такому випадку право на оплату "лікарняних" втрачається, оскільки відсутній факт втрати заробітку через хворобу або травму. Однак навіть у період воєнного стану і під час призупинення дії договору роботодавець не може відмовити працівниці в наданні відпустки у зв’язку із вагітністю та пологами, а також не може звільнити її під час такої відпустки. Тож допомога по вагітності та пологах є важливим винятком – ФССУ профінансує її незалежно від призупинення дії договору.

Для отримання консультацій або виплат застраховані особи можуть звернутись у відділення Фонду.

Слідкувати за станом оплати "лікарняних" працівники можуть онлайн у телеграм-каналі Фонду за тегами #фінансування_оперативно та #фінансування_страхувальників.

 


Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП