Держслужбовця можна звільнити до закінчення строку попередження


13.09.2021

Національне агентство з питань державної служби (НАДС) оприлюднило роз’яснення від 02.09.2021 р. № 138 р/з щодо скорочення строку попередження про наступне звільнення із займаної посади державної служби.

Зокрема, у роз’ясненні вказано, що державного службовця, якого попереджено про наступне звільнення із займаної посади, може бути звільнено до закінчення строку попередження на підставі п. 1, 1-1 частини першої ст. 87 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 р. № 889-VIII (далі — Закон № 889), якщо він сам виявив бажання бути звільненим у визначений ним термін шляхом подання заяви суб’єкту призначення або керівнику державної служби про скорочення строку попередження про наступне звільнення в довільній письмовій формі.

Частиною четвертою ст. 87 Закону № 889 передбачено, що в разі звільнення з державної служби на підставі п. 1 та 1-1 частини першої цієї статті державному службовцю виплачується вихідна допомога в розмірі двох середньомісячних заробітних плат. На думку НАДС, така вихідна допомога є обов’язковою, в тому числі в разі скорочення строку попередження про наступне звільнення.


◦ Бюджетна сфера
ДЕМО ДОСТУП