Держслужбовців, які перебувають за кордоном, можна буде звільнити


13.04.2022

Служба міністра Кабінету Міністрів України повідомляє, що вчора на засіданні Уряду прийнято постанову «Деякі питання організації роботи державних службовців та працівників державних органів у період воєнного стану».

З початком вторгнення російських військ на територію України більшість державних службовців була позбавлена можливості виконувати свої посадові обов’язки безпосередньо на робочих місцях.

У зв’язку з виникненням загрози для життя і здоров’я працівників та їх сімей багато державних службовців були вимушені тимчасово змінити місце проживання, при цьому більшість з них продовжує виконувати свої посадові обов’язки віддалено.

Саме тому цей акт регламентує:

  • надання права керівникам державної служби під час дії воєнного стану запроваджувати дистанційну роботу для працівників, які перебувають на території України;
  • що робота працівників за кордоном допускається лише у випадку відрядження;
  • надання права керівнику державної служби застосовувати дисциплінарне стягнення, в тому числі звільнення з посади державної служби, до працівників, які в робочий час перебувають поза межами робочого місця без рішення відповідного керівника.

Окрім цього, ця постанова скасовує наказ НАДС «Про внесення змін до Типових правил внутрішнього службового розпорядку» від 17.03.2022 р. № 20-22. 

 


◦ Воєнний стан
◦ Зміни в законодавстві
◦ Трудовi вiдносини
◦ Звільнення працівників
◦ Бюджетна сфера
ДЕМО ДОСТУП