Допомога по частковому безробіттю на період карантину


23.04.2020

Пресслужба Мінекономіки повідомляє, що 22.04.2020 р. Кабінет Міністрів України ухвалив постанову «Про затвердження розміру, порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину» (постанову поки не оприлюднено. — Прим. ред.).

Постановою визначено розмір допомоги по частковому безробіттю за кожну годину, на яку працівнику було скорочено тривалість робочого часу, із розрахунку двох третин тарифної ставки, але не більше розміру мінімальної зарплати.

Ця допомога надаватиметься на період карантину, а також протягом 30 днів після його завершення. За отриманням згаданої допомоги «малі» та «середні» роботодавці можуть звертатися до центрів зайнятості.

«Ми закликаємо всіх роботодавців не звільняти людей, зберігати робочі місця. У разі вимушеного скорочення робочих годин для працівників або так званого «часткового безробіття» уряд готовий компенсувати витрати на заробітну плату. Своїми рішеннями ми прагнемо максимально сприяти збереженню зайнятості та запобігати зростанню безробіття в період карантину та після нього», — цитує слова міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігора Петрашка пресслужба.

 

Сподіваємося, що уряд у згаданому порядку роз’яснив механізм документального підтвердження скорочення/зупинення діяльності, що є визначальним у наданні допомоги по частковому безробіттю. На цю тему див. також статтю в журналі «Заробітна плата» № 5/2020 


◦ Карантин
◦ Соціальне страхування
ДЕМО ДОСТУП