Чи надається грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки


◦ Час відпочинку
◦ Відпустки
◦ Оплата праці
◦ Індексація і компенсація
03.08.2022

Східне міжрегіональне управління Державної служби України з питань праці надало роз'яснення щодо можливості отримання грошової компенсації за невикористані дні щорічних, додаткових відпусток.

Питання щодо грошової компенсації за невикористані щорічні відпустки врегульовано нормами ст. 83 Кодексу законів про працю України. Так, у разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи. Слід звернути увагу, що в разі звільнення керівних, педагогічних, наукових, науково-педагогічних працівників, спеціалістів закладів освіти, які до звільнення пропрацювали не менш як 10 місяців, грошова компенсація виплачується за не використані ними дні щорічних відпусток з розрахунку повної їх тривалості.

За бажанням працівника частина щорічної відпустки замінюється грошовою компенсацією. При цьому тривалість наданої працівникові щорічної та додаткових відпусток не повинна бути менше ніж 24 календарних дні.

Особам віком до 18 років заміна всіх видів відпусток грошовою компенсацією не допускається.

У разі смерті працівника грошова компенсація за не використані ним дні щорічних відпусток, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину – особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, що не була одержана за життя, виплачується членам сім’ї такого працівника, а в разі їх відсутності – входить до складу спадщини.

Додатково  зауважуємо, що певні обмеження стосовно відпусток на період дії воєнного часу запроваджено ст. 12 Закону України  «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» (із змінами та доповненнями) від 15.03.2022 р. № 2136-IX.

 

 


Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП