Як будуть фінансуватися заяви-розрахунки на виплату "лікарняних" на початку 2023 року


◦ Соціальне страхування
◦ Тимчасова непрацездатність
◦ Уповноважені із соціального страхування
21.12.2022

СПО профспілок оприлюднило для обговорення проєкт Постанови ПФУ “Деякі питання фінансування для здійснення виплат та надання соціальних послуг, визначених Законом України “Про загальнообовʼязкове державне соціальне страхуванняˮ.

Розроблено його у зв'язку з ухваленням Закону № 2620. За ним ФССУ та управління виконавчої дирекції Фонду припиняють свою діяльність та реорганізовуються шляхом приєднання до ПФУ з 1 січня 2023 року. Правонаступниками ФССУ визначено ПФУ та його територіальні органи. Докладно про це ми розповідали в аналітичній статті від редакції.

Також уже з 2 січня 2023 р. ПФУ може розпочати страхові виплати та надання соціальних послуг. Це передбачено проєктом постанови КМУ «Деякі питання забезпечення здійснення страхових виплат та соціальних послуг за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням».

Тож виникла необхідність у визначенні особливостей застосування Порядку фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів ФССУ. Для цього й розроблено відповідний проєкт постанови ПФУ. Очікується, що він запрацює з 1 січня 2023 р.

 

Що встановлено проєктом?

Проєктом акта пропонується визначити особливості порядку фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві.

Зокрема, прописано, що до прийняття ПФУ нового порядку Порядок № 12 застосовується з урахуванням того, що:

  • фінансування для здійснення страхових виплат та надання соціальних послуг здійснюється централізовано ПФУ на підставі заяв-розрахунків, що містять інформацію про нараховані застрахованим особам суми матеріального забезпечення та окремих виплат потерпілим на виробництві за їх видами;
  • у січні 2023 року фінансування здійснюється на підставі переданих виконавчою дирекцією ФСС та її робочими органами справ, баз даних, носіїв інформації та програмного забезпечення, підготовлених нею виплатних документів на січень 2023 року;
  • заява-розрахунок та повідомлення про виплату коштів застрахованим особам подаються страхувальниками через вебпортал електронних послуг ПФУ, а також можуть подаватися у паперовій формі разом з електронною формою на електронному носії інформації головним управлінням ПФУ в областях та м. Києві за основним місцем обліку страхувальників;
  • головні управління ПФУ в областях та Києві здійснюють зв'язок зі страхувальниками та обмін інформацією, а у разі відсутності повідомлення про виплату коштів застрахованим особам здійснюють перевірку використання страхувальником коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування;
  • якщо сума отриманих страхувальником страхових коштів перевищує фактичні витрати на надання страхових виплат, невикористані страхові кошти повертаються на рахунок ПФУ протягом трьох робочих днів.

Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП