Як дізнатися про дату оплати "лікарняного"


◦ Оплата праці
◦ Середній заробіток
◦ Допомога по тимчасовій непрацездатності
27 липня 2022 р.

Фахівці Фонду соціального страхування України відповіли на поширені запитання працівників, які постають під час дії воєнного стану.

1. Від чого залежить дата виплати "лікарняних" і "декретних" від Фонду соціального страхування?

Дата фінансування допомоги залежить від дати отримання заяви-розрахунку від роботодавця. До моменту отримання такої заяви Фонду невідомо про потребу у виплаті допомоги та її суму. Якщо заяву подано в електронному вигляді, про її прийняття надійде квитанція — саме на цю дату необхідно орієнтуватись. Її можна уточнити в бухгалтерії.

2. Чи продовжує Фонд соціального страхування фінансувати "лікарняні" під час війни?

Бюджет Фонду складається із частки ЄСВ в розмірі 9,57 % від 100 % ЄСВ. У міру сплати ЄСВ роботодавцями кошти надходять на рахунок Фонду і одразу направляються на виплати.

3. Як дізнатись, коли виплатять "лікарняні" або "декретні"?

Інформація щодо стану фінансування "лікарняних" і "декретних" допомог щодня оновлюється у телеграм-каналі t.me/socialfund за тегом #фінансування_оперативно. Після фінансування необхідно декілька банківських днів, доки кошти надійдуть на рахунок роботодавця — інформація про це оновиться за тегом #фінансування_страхувальників у розрізі регіонів. Орієнтуватись треба на дату прийняття заяви-розрахунку, яку роботодавець сформував за вашим "лікарняним".

4. Як отримати допомогу від Фонду соцстрахування, якщо роботодавець перебуває на тимчасово окупованій території або не може подати заяву-розрахунок через бойові дії?

У такому випадку працівник може особисто звернутись до будь-якого зручного відділення Фонду, який нарахує допомогу напряму.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП