Вміти адаптуватися до змін, виявляти бажання розвиватися, здорово функціонувати – це те, чого потребує наше ментальне здоров’я повсякчас. Війна – велике випробовування, в тому числі для нашого внутрішнього стану. У кожного свій фронт, кожен робить те, що найкраще вміє. Турбота про ментальне здоров’я працівників сприяє безпечним і здоровим умовам праці, до того ж у сприятливих обставинах працівники на роботі розвиваються і реалізують свій потенціал.
Чому роботодавцю необхідно турбуватися про ментальне здоров’я працівників:
- Сприятлива атмосфера на роботі формує колектив, команду співробітників, які довіряють один одному, розраховують на допомогу та підтримку, рухаються в одному напрямку до мети.
- Душевний спокій, хороший настрій дозволяє працівнику бути повноцінною і гармонійною частиною команди.
- Емпатійне лідерство запобігає емоційному вигоранню всього колективу.
- Підтримка емоційного добробуту працівників унеможливить прихований саботаж на роботі.
- Важливе місце в ієрархії людських потреб займає здоров’я працівників на робочому місці у психічному контексті, яке сприяє зниженню плинності персоналу.
- Комунікація з командою, враховування особливостей людей (емоційний стан у складних життєвих ситуаціях, потреби, темперамент) сприяє схильності до співпраці, відданості й продуктивності працівників.
- Заохочування співробітників до відкритості призведе до кращих результатів на індивідуальному та командному рівнях.
- Здоровий психологічний стан співробітників підвищує загальну ефективність бізнесу.
Інформаційний матеріал для роботодавців щодо психосоціальної підтримки на робочому місці у воєнний і післявоєнний час на порталі Держпраці.
Джерело: Східне міжрегіональне управління Держпраці