Які пільги мають особи з інвалідністю в разі надання їм відпусток


◦ Трудовi вiдносини
◦ Особливі категорії працівників
◦ Час відпочинку
◦ Відпустки
◦ Пільги та гарантії
3504

23.02.2023

Чинне законодавство передбачає систему пільг та гарантій працівникам з інвалідністю. Зокрема, це стосується тривалості та порядку надання відпусток. Тривалість відпустки залежить від встановленої групи інвалідності. Зокрема, особам з інвалідністю I і II груп надається щорічна основна відпустка тривалістю 30 календарних днів, а особам з інвалідністю III групи – 26 календарних днів (частина 7 ст. 6 Закону України  «Про відпустки»).

На відміну від звичайних працівників, працівники з інвалідністю, які нещодавно влаштувалися на роботу та ще не відпрацювали перших шести місяців на цьому підприємстві, можуть скористатися своїм правом оформити щорічну оплачувану відпустку повної тривалості ще до настання шестимісячного терміну їх безперервної роботи на цьому підприємстві (ст. 10 Закону України “Про відпустки”).

Також працівникам з інвалідністю відпустка без збереження заробітної плати за бажанням працівника надається в обов’язковому порядку: так, особам з інвалідністю I і II груп надається відпустка тривалістю 60 календарних днів, а особам з інвалідністю III групи – 30 календарних днів (ст. 25 Закону України «Про відпустки»).

Таким чином, задля забезпечення трудових прав осіб з інвалідністю законодавство передбачило низку пільг та гарантій, втілення яких на практиці має на меті недопущення дискримінації осіб з інвалідністю на ринку праці та реалізацію їхніх трудових прав у повному обсязі.


Джерело: Східне міжрегіональне управління Держпраці 
Звертаємо вашу увагу:
у цьому роз'ясненні на сайті Держпраці допущено помилку
щодо кількості днів відпустки без збереження зарплати.

 


Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП