Кабмін планує змінити умови підтвердження стажу для призначення пенсії


◦ Соціальне страхування
◦ Пенсійне забезпечення
10 серпня 2021 р.

Мінсоцполітики винесло на обговорення проект постанови КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 р. № 637».

Йдеться про коригування Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній.

Нагадаємо, що 10 червня цього року Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» від 05.02.2021 р. № 1217 було запроваджено ведення трудових книжок в електронній формі в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування (ДРЗСС).

А у ч. 4 ст. 20 Закону про ЄСВ передбачено, що на кожну застраховану особу заводиться персональна електронна облікова картка, до якої включаються такі відомості, зокрема, як частина картки, що відображає трудову діяльність особи, у тому числі за період до 1 січня 2004 року (електронна трудова книжка).

Відомості стосовно періодів роботи та інших періодів, які зараховувалися до стажу роботи, та займаних особою посад за період до набрання чинності Законом № 1217 вносяться до даних реєстру застрахованих осіб ДРЗСС на підставі трудової книжки особи, а за відсутності її або відповідних записів у ній – на підставі документів, передбачених вище згаданим Порядком.

Тому Мінсоцполітики і пропонує оновити Порядок такими нормами:

  • основним документом, що підтверджує стаж роботи за період до впровадження системи персоніфікованого обліку, є трудова книжка;
  • документи, визначені Порядком, є підставою для внесення даних до частини персональної електронної облікової картки застрахованої особи реєстру застрахованих осіб ДРЗСС (електронна трудова книжка), що відображає трудову діяльність особи, у тому числі за період до 1 січня 2004 року;
  • документами, які підтверджують вік, можуть бути свідоцтво про народження або паспорт (чинна норма дозволяє підтверджувати ще й довідкою житлово-експлуатаційних або інших організацій за місцем проживання/реєстрації).

 

 

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП