Коли виникає право роботодавців на компенсацію ЄСВ


01.03.2021

Роботодавці мають право на повернення частини фактичних витрат, пов'язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі — ЄСВ), у зв'язку із створенням нового робочого місця. Така компенсація передбачена постановою КМУ «Про затвердження Порядку компенсації роботодавцям частини фактичних витрат, пов'язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 13.03.2013 р. № 153 (даліПорядок № 153). Про зазначені норми нагадало Головне управління ДПС у Київській області.

Право на вказану компенсацію мають роботодавці — суб'єкти господарювання, які починаючи з 2013 р.:

  • створюють нові робочі місця та працевлаштовують на них працівників шляхом укладення трудового договору;  
  • протягом 12 календарних місяців з дня укладення трудового договору з працевлаштованою на нове робоче місце особою щомісяця здійснюють виплату їй заробітної плати в розмірі не менше ніж три мінімальних заробітних плати (п. 2 Порядку № 153).

Роботодавець, який дотримався зазначених вимог, отримує право на компенсацію фактичних витрат у розмірі 50 % нарахованого ЄСВ протягом наступних 12 календарних місяців за умови збереження рівня заробітної плати в розмірі, не меншому ніж три мінімальних заробітних плати в місяці сплати ЄСВ за особу, працевлаштовану на нове робоче місце.

Податківці звернули увагу, що в разі зменшення штатної чисельності працівників та фонду оплати праці роботодавець втрачає право на компенсацію.

 


◦ Облік та оподаткування
◦ ЄСВ
ДЕМО ДОСТУП