Компенсація за невикористані відпустки мобілізованим працівникам: альтернативний законопроєкт


22.11.2022

У Верховній Раді зареєстровано проєкт Закону № 8164-1 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо деяких соціальних гарантій Захисників і Захисниць України".

Він є альтернативним до проєкту Закону № 8164 "Про внесення змін до статті 24 Закону України «Про відпустки» щодо гарантування права мобілізованих осіб на отримання грошової компенсації за невикористану відпустку".

Законопроєктом пропонується встановити норму, відповідно до якої працюючим громадянам у разі їх призову на військову службу під час мобілізації на особливий період виплачується грошова компенсація за всі невикористані дні щорічної відпустки. Виплата такої компенсації має бути здійснена у строк до 31 грудня року, у якому громадянина було призвано на службу.

Водночас проєкт Закону передбачає надання військовослужбовцям, звільненим у зв’язку з демобілізацією із військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період відпочинку тривалістю 60 календарних днів з виплатою двомісячного грошового забезпечення впродовж мобілізаційного періоду за рахунок Держаного бюджету України.

На думку автора законодавчої ініціативи, держава зобов’язана надати та забезпечити громадянам країни, які боронили її суверенітет та територіальну цілісність, час на відновлення, оздоровлення та відпочинок, а також на оформлення документів по звільненню зі служби. Крім того, зазначений відпочинок Захисникам і Захисницям України необхідний для їх комфортного переходу від військової кар’єри до цивільного життя, в тому числі повернення на роботу або пошуку вакансії з подальшим працевлаштуванням.

Серед іншого, законопроєкт усуває неузгодженість між КЗпП та положеннями законів України «Про фахову передвищу освіту» і «Про освіту».

У разі ухвалення цей Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 


◦ Оплата праці
◦ Індексація і компенсація
◦ Військовий облік. Військова служба
ДЕМО ДОСТУП