Мінекономіки презентувало проєкт постанови про штрафи за порушення в оголошеннях про вакансії


08.02.2022

Проєктом постанови пропонується затвердити Порядок сплати рекламодавцями до державного бюджету штрафів за порушення вимог Закону України «Про рекламу» щодо реклами про вакансії (прийом на роботу).

Стаття 24-1 Закону України «Про рекламу» містить вимоги до рекламодавців – замовників реклами про вакансії (прийом на роботу) для її виробництва та/або розповсюдження.

Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про рекламу» щодо протидії дискримінації за ознакою статі» від 10.09.2021 р. № 1750-IX внесено зміни до Закону України «Про рекламу». Так, частину третю ст. 24-1 Закону України «Про рекламу» викладено в новій редакції: «У разі порушення вимог цієї статті рекламодавець сплачує до державного бюджету штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент вчинення порушення, у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку».

Відповідно до проєкту штраф сплачується в п’ятнадцятиденний термін з дня отримання розпорядчого документа Держпраці, прийнятого на підставі акта перевірки за результатами розгляду справи.

У разі несплати рекламодавцем накладеного на нього штрафу протягом 15 календарних днів з дня вручення або направлення розпорядчого документа, якщо цей розпорядчий документ не був оскаржений до органу державного нагляду (контролю) та/або в судовому порядку та залишений у силі, сума штрафу стягується в судовому порядку.

 


◦ Перевірки та відповідальність
◦ Відповідальність за порушення трудового законодавства
ДЕМО ДОСТУП