Не забудьте подати списки працівників, які підлягають медогляду


25.11.2020

Хто оплачує обов'язкові медогляди працівників бюджетних установ?До 1 грудня роботодавцям потрібно надати до Управління Держпраці заяву щодо визначення категорій працівників, які підлягають медичному огляду.

Процедуру проведення медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, та осіб віком до 21 року визначено Порядком проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров’я України від 21.05.2007 р. № 246 (далі — Порядок № 246).

Відповідно до вимог Порядку № 246 до 1 грудня поточного року складається та погоджується Акт визначення категорії працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду на наступний рік. Представники роботодавців у вищезазначений термін повинні надати до Управління Держпраці заяву щодо визначення категорій працівників, які підлягають медичному огляду.

До заяви додаються витяг зі штатного розпису та дані лабораторних досліджень умов праці з визначенням шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу на конкретних робочих місцях працівників, які роботодавець проводить згідно з п. 3.1 Порядку № 246.

На підставі Акта визначення категорії працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду, роботодавець складає протягом місяця у чотирьох примірниках поіменні списки працівників за формою, зазначеною в додатку 2 до Порядку№ 246, та узгоджує їх у відділі з питань гігієни та експертизи умов праці Управління Держпраці.

Для проведення попереднього (періодичних) медичного огляду працівників роботодавець укладає договір з ЛПЗ та надає йому список працівників, які підлягають медичному огляду, на підставі якого ЛПЗ складає план-графік їх проведення, погоджує його з роботодавцем і Управлінням Держпраці.

Результати попереднього (періодичних) медичного огляду працівників і висновок комісії про стан здоров’я вносяться до картки працівника за формою, наведеною в додатку 7 до Порядку № 246, і медичної картки амбулаторного хворого (ф. 025/у).

 

За інформацією Управління Держпраці у Полтавській області

 


ДЕМО ДОСТУП