Оподаткування винагороди за накопичені бали


26.10.2021

В індивідуальній податковій консультації від 07.10.2021 р. № 3788/ІПК/99-00-04-03-03-06 ДПСУ розглядає питання щодо оподаткування ПДФО та ВЗ доходу у вигляді винагороди за накопичені бали та нарахування ЄСВ на суму доходу.

У частині ПДФО та ВЗ висновок ДПСУ такий: дохід фізичної особи у грошовій формі у вигляді винагороди за накопичені бали включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу такої особи як інший дохід і оподатковується ПДФО та ВЗ на загальних підставах. Але з ЄСВ не все так однозначно: якщо фізична особа уклала договір цивільно-правового характеру та отримала винагороду за накопичені бали на підставі цього договору, то зазначена винагорода є базою нарахування ЄСВ, якщо ж винагороду отримано за накопичені бали без укладення договору, то така винагорода не є базою нарахування ЄСВ.

На жаль, з ІПК не зрозуміло, за якою саме програмою накопичувалися бали і на яких умовах, тому що є й третє запитання: чи мають відносини між фізичною особою — учасником програми та товариством (платником винагороди) ознаки трудових? У відповідь на нього ДПСУ радить звернутися до Мінекономіки, що є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику, зокрема, у сфері праці, трудових відносин. Чим не аргумент під час перевірки?
 

Індивідуальна податкова консультація
від 07.10.2021 р. № 3788/ІПК/99-00-04-03-03-06

 


◦ Облік та оподаткування
◦ ПДФО та ВЗ
◦ ЄСВ
ДЕМО ДОСТУП