Оренда землі та ознаки доходу у ф. № 1ДФ


24.09.2020

Наказом Міністерства фінансів України від 26.05.2020 р. № 241 внесено зміни до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 р. № 4 (далі — Порядок № 4). Змінено низку ознак доходів у Довіднику ознак доходів. Серед іншого, рядок з кодом ознак доходів 106 розподілено на три нових види ознак: 106, 195 і 196, за якими можливе відображення операцій за договорами оренди земельних ділянок. За змістом вони схожі, тому й не дивно, що у податкових агентів виникли труднощі, в якому випадку і який код обирати. Ми розглянули це питання в журналі «Заробітна плата» № 10/2020.

В індивідуальній податковій консультації від 21.08.2020 р. № 3550/ІПК/99-00-04-05-03-06 ДПСУ, не вдаючись у подробиці щодо договорів та термінів, роз’яснила, що:

з ознакою доходу 195 відображають доходи за договорами:

оренди з цільовим призначенням «особисте селянське господарство»;

про надання права користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис);

з ознакою доходу 106 відображають доходи за договорами:

оренди земельної частки (паю) по сертифікатах на право на земельну частку (пай);

оренди землі по державних актах на право власності на земельну ділянку;

оренди землі за витягами з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності.

Про ознаку доходу 196 ДПСУ не згадує.

У будь-якому разі ДПСУ зазначає, що зі звернення не має можливості визначити, яке призначення мають землі, зазначені в запитаннях, тому з метою уникнення неоднозначного тлумачення норм податкового законодавства у частині оподаткування доходів фізичних осіб кожний конкретний випадок виникнення податкових відносин слід розглядати з урахуванням документів (матеріалів), які стосуються порушених питань.


◦ Звітність
◦ Податкова звітність
◦ Звітність з ПДФО
ДЕМО ДОСТУП