Перелік платників, звільнених з 1 січня 2021 р. від подвійного ЄСВ


06.01.2021

ФОПів першої групи звільнили від сплати ЄСВ до травня 2021 рокуЗ 01.01.2021 р. розширено перелік платників ЄСВ, які звільняються від сплати за себе єдиного внеску, та видів пенсійного забезпечення, які надають право не сплачувати такий внесок.

Відповідні зміни передбачено Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації за колом платників» від 13.05.2020 р. № 592-ІХ (далі — Закон № 592).

Зокрема, з 01.01.2021 р. Законом № 592 звільнено самозайнятих осіб, ФОП, які мають основне місце роботи, від сплати за себе ЄСВ за місяці, за які роботодавець сплатив за них страховий внесок. Крім того, цим Законом внесено зміни до ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», а саме:

  • звільнено від сплати за себе єдиного внеску ФОП та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, якщо вони отримують пенсію за віком, або за вислугу років, або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками ЄСВ винятково за умови їх добровільної участі в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування;
  • звільнено від сплати за себе ЄСВ осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, за умови взяття їх на облік як фізичних осіб — підприємців та провадження ними одного виду діяльності одночасно як ФОП та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність.

Згідно зі змінами, внесеними Законом № 592, якщо фізична особа зареєстрована як підприємець та при цьому провадить незалежну професійну діяльність, така фізична особа обліковується в податковому органі як фізична особа — підприємець з ознакою провадження незалежної професійної діяльності.

 


◦ Облік та оподаткування
◦ ЄСВ
ДЕМО ДОСТУП