Чи є порушенням перерахування коштів з "лікарняного" спецрахунку на поточний


◦ Оплата праці
◦ Середній заробіток
◦ Допомога по тимчасовій непрацездатності
◦ Допомога по вагітності та пологах
22.08.2022

Верховний Суд виніс постанову від 30.06.2021 р. № 802/147/17-а, в якій став на бік роботодавця, який через затримку фінансування від ФСС виплатив «лікарняні» з власних коштів, а потім компенсував їх коштами зі спецрахунку, що надійшли від ФСС. 

Верховний Суд зазначив, що порушення принципу цільового використання страхових коштів могло б мати місце лише в тому випадку, якщо б страхувальник (роботодавець), отримавши відповідні страхові кошти від ФСС, використав їх для інших цілей, ніж на страхові виплати особам, за умови фактичного неотримання його працівниками таких виплат.

Про цю постанову згадується в огляді судової практики Верховного Суду у справах зі спорів за участю уповноважених органів Фонду соціального страхування України. Весь текст — за цим посиланням

Як інформує портал Верховного Суду, в огляді вміщено низку важливих правових позицій Касаційного адміністративного суду в складі ВС, сформульованих під час розгляду цієї категорії адміністративних справ.

Так, у спорах у сфері загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності звернено увагу, зокрема, на:

  • можливість використання путівок для лікування в період, що виходить за межі відпустки;
  • визначення страхового стажу працівників для оплати їм листків непрацездатності;
  • умову для виникнення права на отримання матеріального забезпечення у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності (вагітність та пологи).

 


Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП