Верховний Суд виніс постанову від 30.06.2021 р. № 802/147/17-а, в якій став на бік роботодавця, який через затримку фінансування від ФСС виплатив «лікарняні» з власних коштів, а потім компенсував їх коштами зі спецрахунку, що надійшли від ФСС.
Верховний Суд зазначив, що порушення принципу цільового використання страхових коштів могло б мати місце лише в тому випадку, якщо б страхувальник (роботодавець), отримавши відповідні страхові кошти від ФСС, використав їх для інших цілей, ніж на страхові виплати особам, за умови фактичного неотримання його працівниками таких виплат.
Про цю постанову згадується в огляді судової практики Верховного Суду у справах зі спорів за участю уповноважених органів Фонду соціального страхування України. Весь текст — за цим посиланням.
Як інформує портал Верховного Суду, в огляді вміщено низку важливих правових позицій Касаційного адміністративного суду в складі ВС, сформульованих під час розгляду цієї категорії адміністративних справ.
Так, у спорах у сфері загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності звернено увагу, зокрема, на:
- можливість використання путівок для лікування в період, що виходить за межі відпустки;
- визначення страхового стажу працівників для оплати їм листків непрацездатності;
- умову для виникнення права на отримання матеріального забезпечення у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності (вагітність та пологи).