Питання Єдиного звіту виносять на «референдум»


12.05.2021

Голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев 11.05.2021 р. на своїй сторінці в соціальній мережі «Фейсбук» розмістив пост, в якому зазначив, що ухвалюючи Закон про об'єднання звітності з ПДФО та ЄСВ, законодавець ставив за мету визначити єдиним звітним періодом квартал, скоротити кількість звітів і часу для їх складання.

Однак, незважаючи на те, що Міністерство фінансів України в січні 2021 р. доповіло Комітету, що ним забезпечено реалізацію законодавчого права платника ЄСВ подавати звітність про нарахування єдиного внеску в складі звітності з ПДФО, до нього як голови Комітету надходили численні звернення платників податків, бухгалтерів з критикою самої форми звітності, щодо складності її заповнення, відсутності підтвердження отримання контролюючим органом такої звітності (2 квитанції).

Тому Данило Гетманцев зазначив, що ініціює створення робочої групи за участі представників Міністерства фінансів України, ДПС України, Пенсійного фонду України, бухгалтерів, експертів для врегулювання питання щодо спрощення форми податкового розрахунку сум ПДФО та ЄСВ, порядку його заповнення. І просить платників податків запропонувати своїх представників для участі в робочій групі.

У кінці посту голова Комітету звернув увагу платників податків, що з 01.03.2020 р. по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, штрафні санкції не застосовуються (п. 52-1 підрозділу 10 «Інші перехідні положення» розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ).

 


◦ Звітність
◦ Податкова звітність
ДЕМО ДОСТУП