Порядок оплати листка непрацездатності в разі звільнення


12.01.2021

Якщо працівника звільнено в період перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, за кошти роботодавця оплачують дні тимчасової непрацездатності, які припадають на період перебування в трудових відносинах, а починаючи із шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності надають допомогу по тимчасовій непрацездатності за кошти Фонду соціального страхування.

Такий висновок викладено в листі Мінсоцполітики України від 15.12.2020 р. № 11599/0/290-20/45.

Це пояснюється тим, що Порядок оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, за рахунок коштів роботодавця, затверджений постановою КМУ від 26.06.2015 р. № 440, не містить положення щодо оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця незалежно від звільнення застрахованої особи в період втрати працездатності, на відміну від того, як це передбачено в разі надання допомоги по тимчасовій непрацездатності починаючи із шостого дня непрацездатності за рахунок коштів Фонду соціального страхування.

Підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності та оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності є листок непрацездатності.

 


◦ Оплата праці
◦ Середній заробіток
◦ Допомога по тимчасовій непрацездатності
ДЕМО ДОСТУП