Предбачається запровадження адмінвідповідальності за мобінг


◦ Перевірки та відповідальність
◦ Відповідальність за порушення трудового законодавства
01 грудня 2022 р.

У Верховній Раді зареєстровано два законопроєкти (№ 5748 і № 5749), якими в законодавстві пропонується визначити поняття «мобінг» та передбачити адміністративну відповідальність за систематичне застосування різних форм мобінгу до працівника.

Мобінг (цькування) — діяння роботодавця або окремих працівників трудового колективу, які спрямовані на приниження гідності та честі працівника, його професійної (ділової) репутації у формі психологічного та/або економічного тиску, зокрема із застосуванням засобів електронних комунікацій, створення стосовно нього напруженої, ворожої, образливої атмосфери, у тому числі, що змушує особу недооцінювати власну професійну придатність.

Держава гарантуватиме правовий захист від мобінгу, а працівник отримає право розірвати трудовий договір за власним бажанням, якщо власник або уповноважений ним орган чинив мобінг (цькування) до працівника або не вживав заходів щодо його припинення, та отримати вихідну допомогу в розмірі, передбаченому колективним договором, але не менше тримісячного середнього заробітку.

Крім того, вчинення працівником мобінгу стане ще однією підставою для розірвання трудового договору за ініціативою роботодавця.

Роботодавець буде зобов’язаний вживати всіх необхідних заходів для забезпечення безпеки та захисту фізичного й психічного здоров'я працівників, здійснювати профілактику ризиків та напруги на робочому місці, провадити інформаційні, навчальні та організаційні заходи, розробити процедуру надання психологічної допомоги і підтримки постраждалим від мобінгу особам.

У разі ушкодження здоров’я працівника, причиною якого став мобінг (цькування), заподіяна шкода відшкодовується в розмірі понесених витрат на лікування.

За вчинення мобінгу (цькування) буде запроваджено адміністративну відповідальність — накладення штрафу в розмірі від 100 до 150 нмдг (1700−2550 грн) або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин.

Діяння, вчинене групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, тягнутиме за собою накладення штрафу в розмірі від 200 до 300 нмдг (3400−5100 грн) або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин.

 

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП