Рекомендації щодо впровадження електронних листків непрацездатності


09.02.2021

Картинки по запросу "Електронного реєстру листків непрацездатності."Оприлюднено постанову Верховної Ради України «Про заходи щодо запровадження Електронного реєстру листків непрацездатності» від 03.02.2021 р. № 1192-IX.

У постанові Верховна Рада України надала Кабінету Міністрів України низку рекомендацій щодо прискорення розробки та внесення змін до відповідних нормативно-правових актів з метою впровадження Електронного реєстру листків непрацездатності. Одна з норм передбачає «інформувати до 1 березня 2021 року Верховну Раду України про вжиті заходи та щоквартально у подальшому».

Насторожує згадка про щоквартальне подальше інформування про вжиті заходи із запровадження Електронного реєстру листків непрацездатності. Тому що не вперше влада намагається вирішити це питання.

Нагадаємо, що Електронний реєстр листків непрацездатності як систему накопичення, зберігання та використання інформації про видані, продовжені та обліковані листки непрацездатності з використанням даних Реєстру застрахованих осіб КМУ утворив постановою від 28.11.2018 р. № 999, що містила три пункти:

  1. утворити Електронний реєстр <…>;
  2. <…> розробити <…>;
  3. <…> забезпечити <…>.

Згодом постановою від 17.04.2019 р. № 328 уряд затвердив Порядок організації ведення Електронного реєстру листків непрацездатності та надання інформації з нього. Але й прийняття цього Порядку ще не стало початком видачі листків непрацездатності в електронній формі.

У 2020 р. Кабінет Міністрів України виніс постанову «Про особливості ведення Електронного реєстру листків непрацездатності до забезпечення інформаційної взаємодії електронної системи охорони здоров'я з Електронним реєстром листків непрацездатності» від 03.03.2020 р. № 159. І вже тоді міністр Кабінету Міністрів України Дмитро Дубілет повідомив, що листки непрацездатності в електронній формі будуть оформлюватися починаючи з 01.04.2020 р.

Порядок ведення Реєстру медичних висновків в електронній системі охорони здоров'я було затверджено наказом Міністерства охорони здоров'я України від 18.09.2020 р. № 2136. Але і його прийняття ще не запустило цю систему…

Будемо сподіватися, що втручання Верховної Ради України нарешті дасть змогу запровадити Електронний реєстр листків непрацездатності.

 


◦ Соціальне страхування
◦ Тимчасова непрацездатність
◦ Листок непрацездатності
ДЕМО ДОСТУП