Роботодавців хочуть зобов’язати сплачувати страхові внески за весь період незаконного звільнення після поновлення працівника за рішенням суду


◦ Трудовi вiдносини
◦ Звільнення
◦ Поновлення працівника на роботі
◦ Соціальне страхування
◦ Страховий стаж
◦ Облік та оподаткування
◦ ЄСВ
◦ Зміни в законодавстві
◦ Перспективні проєкти
123

05.09.2024

Голова Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики Галина Третьякова 4 вересня зареєструвала законопроєкт № 11488-1 щодо встановлення безперервності страхового стажу особи, поновленої на роботі після незаконного звільнення.

Як зазначає Г. Третьякова, у сучасному світі трудові права працівників мають бути надійно захищеними. Одним з найбільш критичних моментів для працівника є ситуація, коли його незаконно звільняють з роботи. Поновлення на посаді за рішенням суду, яке набрало законної сили, є важливим кроком до відновлення справедливості.

Однак сам факт повернення на роботу недостатній для повного відновлення прав працівника, оскільки під час періоду звільнення він може втратити значну частину своїх соціальних гарантій, зокрема пенсійних прав.

Законопроєкт № 11488, поданий 19 серпня 2024 року, передбачає включення періоду незаконного звільнення до страхового стажу працівника, якщо його було поновлено на підставі судового рішення. Проте зазначений проєкт не враховує важливий аспект: обов'язок роботодавця сплатити страхові внески за цей період. Це може призвести до ситуації, коли працівник, хоча і поновлений на роботі, все одно не отримає належної пенсії через нестачу сплачених внесків.

Таким чином, виникає необхідність у розробці та прийнятті альтернативного законопроєкту, який би заповнив цю прогалину в законодавстві.

Законопроєкт, який пропонується, є відповіддю на цю проблему. Він передбачає, що роботодавець, після поновлення працівника за рішенням суду, яке набрало законної сили, зобов’язаний сплатити страхові внески за весь період незаконного звільнення. Це забезпечить працівнику повне відновлення його страхового стажу та права на соціальне забезпечення.

Також альтернативним законопроєктом пропонується внесення змін до форми подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого помісячно єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за попередні періоди, протягом яких особа була звільнена за місцем роботи, а потім поновлена на підставі рішення суду, яке набрало законної сили, і яким визнано таке звільнення незаконним.

Отже, Галина Третьякова пропонує внести зміни до статті 24 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та статті 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», які передбачають включення періоду незаконного звільнення до страхового стажу, зобов’язання роботодавця сплатити страхові внески за цей період відповідно до законодавства.


Судово-юридична газета

 


Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП