Штрафи за роботу без державної реєстрації


24.07.2020

Головне управління ДПС у Запорізькій області роз’яснює, що взяття на облік фізичних осіб — підприємців у податкових органах здійснюється за податковою адресою на підставі відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань, наданих державним реєстратором (п. 65.1 ПКУ). До фізичної особи, яка здійснювала підприємницьку діяльність без державної реєстрації, як фізична особа — підприємець за порушення встановленого порядку взяття на облік (реєстрації) у контролюючих органах застосовується штраф у розмірі 340 грн (п. 117.1 ПКУ).

Разом з цим якщо фізична особа здійснювала підприємницьку діяльність без державної реєстрації, як фізична особа — підприємець та не подавала податкової звітності за періоди здійснення такої діяльності, то за неподання податкової звітності до неї застосовується штраф у розмірі 340 грн за кожне таке неподання або несвоєчасне подання (п. 120.1 ПКУ).

Крім того, якщо за результатами перевірки контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов’язання за відповідні звітні періоди, то застосовується штраф у розмірі 25 % суми визначеного податкового зобов’язання, незалежно від того, сплачувала така особа податок чи ні (п. 123.1 ПКУ).

Водночас провадження господарської діяльності, зокрема, без державної реєстрації як суб’єкта господарювання, тягне за собою накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої (ст. 164 КУпАП).

Неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку, тягне за собою попередження або накладення штрафу в розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст. 164-1 КУпАП).


◦ Перевірки та відповідальність
ДЕМО ДОСТУП