Відновлено конкурси для держслужбовців


11.03.2021

На початку березня набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо відновлення проведення конкурсів на зайняття посад державної служби та інших питань державної служби» від 23.02.2021 р. № 1285-ІХ.

У Національному агентстві України з питань державної служби звернули увагу, що порядок проведення конкурсної процедури регулюється відповідно до постанови КМУ від 25.03.2016 р. № 246. Постанова КМУ від 22.04.2020 р. № 290, якою затверджено Порядок призначення на посади державної служби на період дії карантину, втрачає чинність.

Отже, конкурси на посади, з працівниками на яких до набрання чинності цим Законом укладені контракти про проходження державної служби на період дії карантину, оголошуються протягом шести місяців. Граничний строк дії контрактів, укладених на час карантину, становить дев’ять місяців.

Також у Національному агентстві України з питань державної служби звернули увагу на деякі важливі моменти, пов’язані з процедурою проведення конкурсного відбору:

  • проведення конкурсів передбачається в тій же черговості, що й добори на посади державної служби. Це означає, що передусім конкурси буде оголошено на ті вакансії, призначення на які відбулося у квітні минулого року;
  • оголошені добори для призначення на вакантну посаду державної служби на період дії карантину, рішення за результатами яких не оприлюднені, скасовуються;
  • якщо рішення про призначення на посаду державної служби особи за результатами добору не прийнято станом на 06.03.2021 р., результати відповідного добору скасовуються;
  • спеціальна перевірка, встановлена ст. 56 Закону України «Про запобігання корупції», не проводиться стосовно осіб, які призначаються на посади державної служби або в органах місцевого самоврядування не пізніше наступного робочого дня після припинення дії контракту про проходження ними державної служби на період дії карантину. Але за умови, що стосовно таких осіб вже проводилася спецперевірка під час укладання відповідного контракту.

 


◦ Бюджетна сфера
ДЕМО ДОСТУП