Відрядження: наслідки оплати двомісного номера


02.03.2020

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує, що якщо підприємство відшкодовує працівнику, направленому у відрядження, повну вартість двомісного номера, то вартість другого місця в цьому номері вважатиметься додатковим благом відповідно до пп. 164.2.17 ПКУ та включатиметься до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку.

Висновок податківців ґрунтується на нормах п. 5 розділу ІІ Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 13.03.1998 р. № 59 (далі — Інструкція № 59). У ньому зазначено, що підприємство за наявності підтвердних документів (в оригіналі) відшкодовує в межах граничних сум витрат на найм житлового приміщення витрати відрядженим працівникам на найм житлового приміщення з розрахунку вартості одного місця в готелі (мотелі), іншому житловому приміщенні за кожну добу такого проживання з урахуванням включених до рахунків на оплату вартості проживання витрат на користування телефоном (крім витрат на службові телефонні розмови), холодильником, телевізором та інших витрат.

Однак звертаємо увагу, що норми Інструкції № 59 поширюються на бюджетні підприємства, установи та організації. Підприємства інших форм власності мають затвердити власні інструкції чи положення про відрядження.

 


◦ Оплата праці
◦ Середній заробіток
◦ Оплата відрядження
ДЕМО ДОСТУП