Затверджено проєкт плану проведення комплексних перевірок


◦ Перевірки та відповідальність
28 жовтня 2021 р.

Пілотним модулем планування заходів державного нагляду (контролю) та збору інформації для запуску інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю) сформовано проєкт плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) на 2022 рік.


Переглянути його можна на Інспекційному порталі. Оновлення у проєкті комплексного плану не відображатимуться у файлі для завантаження. У файлі дані оновляться після затвердження комплексного плану. Для перевірки внесення змін до проєкту комплексного плану слід перейти на сторінку проєкту комплексного плану.

За проєктом плану наступного року буде проведено 2916 перевірок підприємств та підприємців (це на 25 030 більше ніж було у плані на 2021 рік).

Органи державного нагляду (контролю) щороку визначають перелік суб’єктів господарювання, які підлягають плановим заходам державного нагляду (контролю) у плановому періоді, та не пізніше 15 жовтня року, що передує плановому, забезпечують внесення відомостей про таких суб’єктів господарювання до інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю) для автоматичного виявлення нею суб’єктів господарювання, які підлягають комплексним плановим заходам державного нагляду (контролю).

У разі виявлення помилкових даних до 15 листопада суб’єкт господарювання має можливість відмовитися від такої перевірки. Для цього слід звернутись з письмовою заявою до Державної регуляторної служби України. Але зробити це потрібно до затвердження плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) на 2022 рік, яке відбудеться 15.11.2021 р. У такому разі перевірка суб’єкта господарювання буде проводитись згідно з річними планами органів державного нагляду (контролю).

Технічна реалізація відмови суб’єкта господарювання від проведення комплексної превірки можлива виключно до затвердження плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю), оскільки законодавство не передбачає можливості внесення змін до затвердженого плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) з причини відмови від проведення комплексного планового заходу державного нагляду (контролю).

Якщо у проєкті плану виявлено помилки щодо: назви суб’єкта господарювання, коду ЄДРПОУ, адреси, ступеню ризику, тривалості перевірки тощо, — з вимогами щодо виправлення таких помилок слід звертатись до органів державного нагляду (контролю).

План-графік податкових перевірок на 2022 рік має бути оприлюднений до 25 грудня року, що передує року, в якому проводитимуться такі документальні планові перевірки.

Щодо перевірок ФСС, то проєкт плану перевірок не містить плану-графіка перевірок ФСС. Квартальні плани-графіки перевірок ФСС розміщуються на вебпорталах в областях та місті Києві.

 

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП