Змінено Інструкцію № 59


04.05.2020

Міністерством фінансів України наказом від 13.04.2020 р. № 155 внесено зміни до Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 13.03.1998 р. № 59 (далі — Інструкція № 59). Її норми, нагадаємо, поширюються на так званих бюджетників — державні органи, підприємства, установи та організації, що повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів.

Серед іншого змінено п. 4 Інструкції № 59, що визначає порядок забезпечення коштами (авансом) на відрядження, деталізовано особливості направлення у відрядження по Україні (п. 1 розділу ІІ) та за кордон (п. 1 розділу ІІІ) тощо.

Встановлено, зокрема, що направлення працівника підприємства у відрядження здійснює керівник цього підприємства або його заступник (направлення у відрядження державного службовця здійснює керівник державної служби) і оформлює наказом (розпорядженням), у якому зазначаються мета виїзду, завдання (за потреби), пункт призначення (місто або міста призначення, інші населені пункти, найменування підприємства, установи або організації, куди відряджається працівник), строк (дата вибуття у відрядження та дата прибуття з відрядження), джерело фінансового забезпечення витрат на відрядження, а також за потреби інші ключові моменти (вид транспорту, інформація про додаткові обмеження щодо сум та цілей використання коштів, наданих на відрядження, у разі їх встановлення керівником), після затвердження кошторису витрат. У разі направлення працівника підприємства у службове відрядження за запрошенням подається його копія та за наявності програма заходів.

 


◦ Трудовi вiдносини
◦ Відрядження
◦ Бюджетна сфера
ДЕМО ДОСТУП