Чи може керівник наказати/запропонувати працівнику написати заяву про звільнення


◦ Трудовi вiдносини
◦ Звільнення працівників
◦ Документація
◦ Накази, акти, протоколи

 

Останнім часом маємо можливість спостерігати, як Президент України, перебуваючи у робочих поїздках в регіонах, скажімо так, звільняє різних посадових осіб чи пропонує комусь з них продавати своє майно в рахунок погашення боргів очолюваних ними підприємств. Ці ситуації цікаві з точки зору трудового законодавства й оподаткування. Тож візьмемо одну таку за основу й з’ясуємо, чи може керівник «звичайного» підприємства наказувати/пропонувати своїм працівникам писати заяви про звільнення і яка це буде підстава для припинення трудового договору з точки зору КЗпП

 

Ситуація

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 05.09.2018 р. № 627 тимчасово, до призначення в установленому порядку голови ДФСУ, виконання обов’язків голови зазначеної служби було покладено на начальника Одеської митниці.

У липні 2019 р. Президент України запропонував в. о. голови ДФСУ написати заяву про звільнення, що останній і зробив того ж дня, зазначивши в заяві, текст якої розмістив у соціальній мережі Фейсбук, таке: «Прошу звільнити мене від виконання обов’язків голови ДФСУ».

Розпорядженням КМУ від 17.07.2019 р. …


Повна версія статті доступна БЕЗКОШТОВНО для користувачів сайту

Зареєструватись

Переваги реєстрації:
Щотижневе електронне видання «Зарплата і Кадри» • Реєстрація на заходи в 1 клік • Участь у безкоштовних вебінарах

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00