Дисциплінарна відповідальність за порушення законодавства про працю: порядок притягнення та документальне оформлення

Курс для новачків

За які порушення можуть притягатися до відповідальності працівники підприємств, установ, організацій (далі — підприємств) усіх форм власності? Якщо такі порушення стосуються трудового права, то покарання за них визначає Кодекс законів про працю України (далі — КЗпП). Тож про те, які санкції спричинятиме те чи інше порушення, а також про те, як правильно оформити таке «покарання» документально ми і розкажемо у цій статті.

 

Правова основа притягнення до дисциплінарної відповідальності

Основні норми та положення КЗпП щодо притягнення працівників до дисциплінарної відповідальності за різні правопорушення, зокрема за порушення законодавства про працю, містяться у гл. 10 КЗпП, яка присвячена питанням трудової дисципліни (ст. 139–152 КЗпП).

Згідно із ст. 139 КЗпП, де йдеться про обов’язки працівників, зазначається, що працівники зобов’язані працювати чесно і сумлінно, своєчасно і точно виконувати розпорядження власника або уповноваженого ним органу (далі — роботодавець), додержувати трудової і технологічної дисципліни, вимог нормативних актів про охорону праці, дбайливо ставитися до майна власника, з яким укладено трудовий договір.

У ч. 2 ст. 140 КЗпП, де йдеться про трудову дисципліну, зазначається, що у трудових колективах створюється обстановка нетерпимості до порушень трудової дисципліни, суворої товариської вимогливості до працівників, які несумлінно виконують трудові обов’язки, а щодо окремих несумлінних працівників застосовуються в необхідних випадках заходи …


Повна версія статті доступна БЕЗКОШТОВНО для користувачів сайту

Зареєструватись

Переваги реєстрації:
Щотижневе електронне видання «Зарплата і Кадри» • Реєстрація на заходи в 1 клік • Участь у безкоштовних вебінарах

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00