Консультант Кадровика
електронна версія

Особова справа: оформлюємо правильно


Торік до нормативних актів були внесені зміни щодо порядку зберігання документів, особливостей їх комплектування тощо. Утім не всі кадрові служби перейшли на новий порядок і врахували нововведення. Тому розглянемо усі зміни та нововведення у статті.

 

Загальні вимоги

Особова справа працівника — це сукупність документів, що містять відомості про працівника: біографічні дані, відомості про освіту, про роботу, відомості про військову службу, сімейний стан, місце проживання, відомості про державні нагороди, накладення та зняття стягнень, характеристики тощо.

Увага! Особова картка П-2 ведеться на всіх працівників підприємства. Особова справа та особова картка це різні документи.

До 25 липня 2018 р. у п. 12 гл. 2 розд. IV Переліку типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, затвердженого наказом  Міністерства юстиції України від 12 квітня 2012 р. №578/5 (далі – Перелік №578/5)  зазначалося, що особові справи формуються лише на посадових осіб установи. Тобто, особові справи заводили на керівників організацій, службовців, професіоналів і спеціалістів. На тих, чий код згідно з Класифікатором професій (далі - КП) починається із цифри 1 — керівники, 2 — професіонали, 3 — спеціалісти або 4 — технічні службовці. Щодо працівників інших професій, код яких починається …


Повна версія статті доступна БЕЗКОШТОВНО для користувачів сайту

Зареєструватись

Переваги реєстрації:
Щотижневе електронне видання «Зарплата і Кадри» • Реєстрація на заходи в 1 клік • Участь у безкоштовних вебінарах

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00