Простій: переведення чи переміщення працівника?

Трудове право


На підприємстві наказом встановлено простій. У цей період роботодавцю слід вирішити питання стосовно того, переводити чи переміщувати працівників на іншу роботу на тому ж підприємстві чи на інше підприємство. Тож у статті з’ясуємо різницю між поняттями «переведення» та «переміщення»

 

Переводити чи переміщувати?

Частиною другою ст. 34 КЗпП передбачено, що в разі простою працівники можуть бути переведені за їх згодою з урахуванням спеціальності та кваліфікації на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації на весь час простою або на інше підприємство, в установу, організацію, але в тій самій місцевості на строк до одного місяця.

Як зрозуміти норму, що працівники можуть бути «переведені за їх згодою з урахуванням спеціальності та кваліфікації на іншу роботу на тому ж підприємстві»? Наприклад, водія автотранспортних засобів можна перевести слюсарем з ремонту автомобілів; електрозварювальника — газозварником тощо? Чи можна токаря перевести токарем в інший цех або у своєму ж цеху доручити йому точити номенклатуру інших цехів? Що стосується останнього прикладу, такі дії будуть переміщенням працівника. Але ж у частині другій ст. 34 КЗпП йдеться про те, що це має бути переведення, а не переміщення… Тож детальніше про це — далі.

 

Різниця між переведенням та переміщенням

Якщо коротко пояснювати суть термінів «переведення» та «переміщення», то переведення …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Заробітна плата

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00