Консультант Кадровика
електронна версія

Процедура звільнення працівника, який хворіє понад чотири місяці


◦ Трудовi вiдносини
◦ Звільнення працівників
◦ Соціальне страхування
◦ Тимчасова непрацездатність
◦ Листок непрацездатності


У разі нез’явлення на роботу протягом більш як чотирьох місяців поспіль унаслідок тимчасової непрацездатності (крім відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами), трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення терміну його дії може бути розірвано з ініціативи роботодавця відповідно до п. 5 ст. 40 КЗпП.

Відразу звернемо увагу на те, що заборонене звільнення з цих підстав працівників, які втратили працездатність у зв’язку з трудовим каліцтвом або професійним захворюванням, для яких місце роботи (посада) зберігається до відновлення працездатності або встановлення інвалідності. Тобто звільняти через нез’явлення на роботі більш як чотири місяці поспіль таких працівників не можна.

Слід пам’ятати, що звільнення за п. 5 ст. 40 КЗпП є правом, а не обов’язком роботодавця, а тому скористатися ним він може, якщо немає виробничої потреби для продовження трудового договору. Оскільки правилами трудового законодавства звільнення за ініціативою роботодавця в період тимчасової непрацездатності працівника не допускається — звільнення за цією підставою може ввести роботодавця в оману саме через відсутність працівника на робочому місці понад чотири місяці. Проте звільнення працівника і після спливу чотиримісячного терміну не заборонено та допускається в період тимчасової непрацездатності.

Крім цього, законами може бути встановлений триваліший строк збереження місця роботи (посади) за певного захворювання, згідно …


Повна версія статті доступна БЕЗКОШТОВНО для користувачів сайту

Зареєструватись

Переваги реєстрації:
Щотижневе електронне видання «Зарплата і Кадри» • Реєстрація на заходи в 1 клік • Участь у безкоштовних вебінарах

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00