Робота у нічний час: регулювання і оформлення

Трудові правовідносини

 

Для працівників окремих професійних категорій робота у нічний час є досить звичною справою, хоча багато кадровиків не достатньо обізнані зі всіма нюансами такої роботи. Між тим, залучати до роботи у нічний час можна не всіх працівників (певні категорії взагалі заборонено, а деякі можливо винятково за їхньою згодою), оплачувати таку роботу потрібно у підвищеному розмірі, а встановлену тривалість роботи (зміни) слід скоротити на одну годину. Тож дізнайтеся про основні особливості роботи у нічний час більш детально.

 

Який час вважається нічним

Перед тим, як розглянути різні аспекти роботи у нічний час, перш за все слід з’ясувати, а який же саме час вважається нічним відповідно до законодавства? Відповідь на це запитання можна знайти у ч. 3 ст. 54 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП), згідно з якою нічним вважається час з 10 години вечора до 6 години ранку.

Таким чином, як вбачається з наведеного визначення «нічного часу», він не залежить від конкретної пори року, коли, наприклад, влітку о 6 годині ранку вже достатньо світло, і тому багато людей прокидаються після сну навіть раніше цього часу, бо вже фактично настав «світловий день», хоча зимою багато хто вважає, що ніч все ще продовжується і деякий час після 6 години …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Консультант Кадровика

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00