Трудовий договір і договір ЦПХ: знову про відмінності

Трудове право

 

У журналі неодноразово публікувалися матеріали, зокрема й судові рішення, на тему (не)визнання в ході перевірок органами Держпраці відносин за договорами цивільно-правового характеру трудовими. Пропонуємо вашій увазі чергове рішення на цю ж тему. Цікаве воно з двох причин: підприємство «спалилося» на оформленні локальних документів, у яких фігурувало прізвище залученої особи, і відповідає на запитання, чи накладатиметься штраф, якщо порушення усунуто.
 

Суть справи

Посадовими особами Управління Держ­праці у Кіровоградській області (далі — Управління Держпраці) у вересні 2018 р. було здійснено інспекційне відвідування ТОВ «Дизайн» (далі — товариство) у зв’язку з наявністю від ПФУ інформації, що воно входить до числа роботодавців, у яких 30 і більше відсотків працівників працюють на умовах цивільно-правових договорів (абзац 15 пп. 6 п. 5 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 26.04.2017 р.№ 295).

За наслідками інспекційного відвідування було складено акт, яким встановлено, що на підприємстві (станом на 04.09.2018 р.) укладено договір ЦПХ з особою_1 про надання послуг, але саме в договорі їх не зазначено, будь-які додатки до договору на підприємстві відсутні. У договорі відсутній обсяг виконуваних робіт або послуг. При цьому в актах виконаних робіт із серпня 2017 р. по серпень 2018 р. зазначено перелік послуг, які надавала …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Заробітна плата

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ЗАПИТАННЯ – ВІДПОВІДІ:
найцікавіше з прямої лінії та вебінарів

 9 найважливiших тем
70 сторiнок
85 вiдповiдей

Безкоштовний спецвипуск

Доступний в електронному вигляді усім зареєстрованим користувачам