Консультант Кадровика
електронна версія

Узгодження числівника й іменника: секрети правописуЗазвичай, числівники використовуються у сполученні з іменниками. І якщо числівники багато хто на письмі замінює цифрами (навіть, коли це недоречно), то іменник, який узгоджується з числівником, замінити неможливо. Тож у цій статті ми розглянемо усі нюанси узгодження числівника й іменника, тим паче, що у тестуванні держслужбовців з української цьому присвячене окреме питання.

 

Основні правила

Якщо помилковість вживання виразів на кшталт я повернусь через пару днів зрозуміла для всіх, то вживаючи словосполучення півтори тижні, ми вагаємося, чи раптом не півтора тижні. Так само, як і з фразами на зразок працює лише три чоловіка — сумніваємося, чи часом не три чоловіки.

Числівник один (одна, одно, одне) узгоджується з іменником у роді, числі та відмінку: один крок, одна команда, одне озеро, одні друзі; одній подрузі, однією (одною) подругою і т. д.

Числівники два, три, чотири підпорядковують іменники, які стоять при них у формі називного відмінка множини (часто з наголосом родового відмінка однини): два столи, три гривні, чотири мішки, дві сестри.

Числівники п’ять, шість, сім і т. д. керують іменниками в родовому відмінку множини: п’ять сторінок, шість аркушів, сім днів, тридцять сім працівників, п’ятсот п’ятдесят вісім тисяч гривень.

 

Узгодження з мішаними числами

Мішані числа, що включають …


Повна версія статті доступна БЕЗКОШТОВНО для користувачів сайту

Зареєструватись

Переваги реєстрації:
Щотижневе електронне видання «Зарплата і Кадри» • Реєстрація на заходи в 1 клік • Участь у безкоштовних вебінарах

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00