Все про трудові відносини з особами з інвалідністю

Складні питання для профі

 

В Україні статус особи з інвалідністю мають понад 2 млн 800 тис. осіб, що становить більше 6% населення. Багато хто із зазначених осіб мають бажання та можливість працювати, тому майже усім кадровикам підприємств, установ, організацій (далі — підприємств) доводиться досить часто вирішувати різні питання трудових відносин із зазначеною категорію працівників. А оскільки трудові відносини з такими працівниками досить суворо регламентуються відповідними нормами законодавства, то аби не припуститися помилок у роботі під час вирішення таких питань, ознайомтеся  у цій статті з різними нюансами трудових відносин з працівниками з інвалідністю.

 

Правові підстави

Різні питання трудових відносин з особами (працівниками) з інвалідністю врегульовано низкою законодавчих актів як спеціального (що регулюють питання, які стосуються лише осіб з інвалідністю) так і загального (що регулюють трудові відносини з усіма категоріями працівників) характеру. Зокрема, в них закріплено правові принципи працевлаштування осіб з інвалідністю внаслідок покладення на роботодавців зобов’язання створити спеціальні робочі місця для таких осіб й сприяти їхньому працевлаштуванню з урахуванням обмежених фізичних можливостей.

Право осіб з інвалідністю на працю закріплено, зокрема, у Конституції та законах України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» від 21 березня 1991 р. № 875-XII (далі — Закон № 875) і «Про охорону праці» від …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Консультант Кадровика

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ЗАПИТАННЯ – ВІДПОВІДІ:
найцікавіше з прямої лінії та вебінарів

 9 найважливiших тем
70 сторiнок
85 вiдповiдей

Безкоштовний спецвипуск

Доступний в електронному вигляді усім зареєстрованим користувачам