Втратити трудову книжку може як підприємство, так і працівник. У статті розглянемо ці дві ситуації та з’ясуємо, чи існує суттєва різниця в діях працівника та кадровика як у першому, так і в другому випадку.
— постанова КМУ «Про трудові книжки працівників» від 27.04.1993 р. № 301 (далі — Постанова № 301);
— Інструкція про порядок ведення трудових книжок працівників, затверджена наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.1993 р. № 58 (далі — Інструкція № 58).
Підприємство може втратити трудову книжку працівника через недбалість особи, яка відповідає за збереження цих документів. Проте можуть трапитися випадки, коли особа, відповідальна за ведення та збереження трудових книжок, старанно виконує свої обов’язки, але на заваді стають непередбачувані обставини. Наприклад, кабінет, де розташовано сейф з цими документами, через пошкодження труб водопостачання тощо затоплюється водою. І хоча трудові книжки перебуватимуть у сейфі, через проникнення туди води записи в них не можна буде прочитати, та й матимуть вони неестетичний зовнішній вигляд. Такі книжки вважатимуться втраченими, оскільки їх необхідно повністю відновлювати.
Трудові книжки або вкладиші до них можуть бути й частково пошкоджені: наприклад, обгорілі, розірвані, забруднені тощо. У такій ситуації необхідно діяти, як зазначено в п. 5.5 Інструкції № 58: якщо …