Взаємодія кадрової служби з профспілкою: багатостороння взаємодія, специфічні питання, особливості в державних органах

Корисні поради для роботи

На великих підприємствах зі складною організаційною структурою та вузькою спеціалізацією окремих структурних підрозділів можлива також взаємодія кадрової служби із профспілкою за участі інших структурних підрозділів.

Наприклад, як зазначено у ст. 2 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» від 15 вересня 1999 р. № 1045-XIV (далі — Закон № 1045), метою створення професійних спілок є захист не лише трудових, але і соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки. Крім того, у ст. 247 КЗпП серед повноважень виборного органу первинної профспілкової організації на підприємстві зазначається, що вона, серед іншого:

— разом із роботодавцем вирішує питання соціального розвитку підприємства, поліпшення умов праці, матеріально-побутового, медичного обслуговування працівників;

— бере участь у вирішенні соціально-економічних питань, визначенні та затвердженні переліку та порядку надання працівникам соціальних пільг.

Зазначені питання можуть бути в «зоні відповідальності» та кадрової служби, зокрема на невеликих і середніх підприємствах. Але на великих підприємствах такі функції покладаються на спеціальноутворену для цього службу, наприклад, відділ соціального розвитку.

Крім того, на таких підприємствах може вводиться і така посада як «директор з кадрових питань та побуту».Вона передбачена у Національному класифікаторі України ДК 003:2010 «Класифікатор професій» (далі– КП) із кодом КП 1232, а її кваліфікаційна характеристика міститься у Випуску 1 «Професії працівників, …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Консультант Кадровика

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00