Запізнення на роботу під час випробувального строку: за якою статтею звільняти?

Трудове право

 

Під час періоду випробування на працівників поширюється законодавство про працю. Це означає, що прийняття на роботу із встановленням випробувального строку не тягне обмеження трудових прав працівника: як-то виплата зарплати в меншому розмірі, невиплата премій тощо, але й не звільняє працівника від обов’язків, передбачених трудовим законодавством. Тож якщо працівник порушує, наприклад, правила внутрішнього трудового розпорядку, постає запитання: з посиланням на який пункт якої статті його можна звільнити?

 

Ситуація

Працівника прийнято на роботу із випробувальним строком, але він порушує трудову дисципліну, а саме запізнюється на роботу, йде раніше з роботи, абияк виконує покладені на нього обов’язки. Як звільнити такого працівника? З підстав, передбачених п. 3 частини першої ст. 40 КЗпП за систематичне невиконання без поважних причин обов’язків, покладених на нього трудовим договором або правилами внутрішнього трудового розпорядку, якщо до працівника раніше застосовувалися заходи дисциплінарного чи громадського стягнення, чи за п. 11 частини першої ст. 40 КЗпП внаслідок встановлення невідповідності працівника займаній посаді?

 

Трудовий договір і випробування

Трудовий договір — це угода між працівником і роботодавцем, за якою працівник зобов’язується виконувати обумовлену сторонами роботу, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядку (ст. 21 КЗпП). Під час укладення трудового договору може бути обумовлено угодою сторін випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається. Умова про випробування …


Повна версія статті доступна БЕЗКОШТОВНО для користувачів сайту

Зареєструватись

Переваги реєстрації:
Щотижневе електронне видання «Зарплата і Кадри» • Реєстрація на заходи в 1 клік • Участь у безкоштовних вебінарах

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00