Звільнення керівника підприємства у зв’язку з несвоєчасною виплатою зарплати (п. 1-1 ст. 41 КЗпП)


◦ Трудовi вiдносини
◦ Звільнення працівників
23 лютого 2021 р.

Звільненню відповідно до п. 11 ст. 41 КЗпП підлягає лише керівник підприємства установи, організації за винні дії, внаслідок яких заробітна плата виплачувалася несвоєчасно або в розмірах, нижчих від установленого розміру мінімальної заробітної плати. Нагадаємо, що згідно зі ст. 115 КЗпП заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором, але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів. Тож це означає, що в діях керівника повинні бути ознаки прямого умислу. 

Нагадаємо, що керівником вважається особа, яка наділена керівними повноваженнями (генеральний директор, директор, ректор тощо). До цієї категорії не належать власники чи засновники підприємства, якщо вони не наділені керівними повноваженнями. Винні дії керівника мають бути встановлені й доведені в ході перевірки компетентних державних органів, наприклад, держнаглядом праці, прокуратурою, контрольно-ревізійною комісією, аудиторською перевіркою. 

Звільнення керівника підприємства за п. 11 ст. 41 КЗпП відбувається без згоди профспілки та не є заходом дисциплінарного стягнення. Припинення трудових відносин відбувається на підставі наказу роботодавця.

 

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП