Звільнення неповнолітнього на вимогу батьків або третіх осіб (ст. 199 КЗпП)


◦ Трудовi вiдносини
◦ Звільнення працівників
23 лютого 2021 р.

Відповідно до ст. 188 КЗпП за згодою одного із батьків або особи, що його замінює, можуть, як виняток, прийматись на роботу особи, які досягли 15 років. Також допускається прийняття на роботу учнів загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних і середніх спеціальних навчальних закладів для виконання легкої роботи, що не завдає шкоди здоров’ю та не порушує процесу навчання, у вільний від навчання час після досягнення ними 14 років за згодою одного з батьків або особи, що його замінює. 

Крім загальних підстав припинення трудових відносин з неповнолітнім працівником, можливе розірвання трудового договору на вимогу батьків або третіх осіб. Відповідно до ст. 6 СКУ неповнолітньою вважається дитина віком від 14 до 18 років.

Розірвання трудового договору з неповнолітнім можливе на вимогу:

  • його батьків;
  • інших осіб, зокрема, усиновителів, піклувальників та державних органів у справах дітей, органів, на яких покладено нагляд і контроль за додержанням законодавства про працю.

На вимогу батьків або третіх осіб з неповнолітнім можна розірвати як строковий, так і трудовий договір, укладений на невизначений строк, якщо його продовження загрожує здоров’ю неповнолітнього або порушує його законні інтереси. Пред’явлення батьками вимоги про розірвання трудового договору з неповнолітнім має супроводжуватися наданням відомостей і доказів того, що продовження дії трудового договору загрожує здоров’ю неповнолітнього або порушує його законні інтереси. 

Звільнення неповнолітнього на вимогу батьків відбувається без згоди профспілки. Виплата вихідної допомоги при цьому не передбачена. У день звільнення з неповнолітнім працівником проводять всі розрахунки: виплачують належну заробітну плату, грошову компенсацію за невикористану відпустку (особам віком до 18 років надається щорічна основна відпустка тривалістю 31 календарний день). 

У той же час слід пам’ятати, що відповідно до ст. 198 КЗпП звільнення працівників молодше 18 років з ініціативи роботодавця допускається, крім додержання загального порядку звільнення, тільки за згодою районної (міської) служби у справах дітей.

 

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП